Články

Sportoviště

O tom, že ani tuto oblast ani tato radnice nedokázala vyřešit ve prospěch občana tohoto města svědčí to, že na posledních zastupitelstvech zazníval hlas k tomu, aby se vytvořila nezisková organizace, která oblast sportovišť zastřeší.

Byl to jen zoufalý pokus najít alespoň nějaké řešení. O tom, že byl zoufalý svědčí to, že finanční odbor takovéto řešení nedoporučil s tím, že trend je dnes naprosto opačný. A tedy stávající systém je třeba jen řádně vyladit tak, aby přinesl očekávaný efekt. Jenomže to je zase o tom Know How. Je nutné v tomto systému hledat taková řešení, která ušetří a umožní financování sportovišť tak, aby vynaložené prostředky byly co nejúčelnější a zároveň aby se náklady na údržbu a provoz daly odepsat z daní, což nezisková organizace neumožňuje.

Největší břemeno sportovišť v současnosti z městských společností nesou Technické služby. A pravdou zůstává, že je to nespravedlivé.

Je třeba si uvědomit, že stejným dílem, by se na provozu a údržbě sportovišť měla podílet například i a.s. Teplo Bruntál.

Podle našeho názoru totiž tato společnost pro město nic nedělá pouze zneužívá svého postavení proti městu. Krytý bazén by rozhodně tato společnost měla obhospodařovat a to z několika důvodů.

Především je to z důvodu, neboť Krytý bazén je jeden z jejich největších odběratelů. Momentálně a.s. Teplo Bruntál vůbec není zainteresovaná na provozu tohoto sportoviště a jen vydělává na dodávaném teple. Jak víme krytý bazén je dost prodělečná záležitost a je nutné toto sportoviště dotovat cca. 4 miliony ročně.

Faktem ale zůstává, že tato částka by mohla být mnohem menší, kdyby se jinak hospodařilo. Do bazénu se totiž díky nedostatku financí investuje příliš málo a tak největším problémem je únik tepla z tohoto objektu. Jednoduše je třeba tento objekt zateplit zvláště střechu a vyměnit zbývající popraskaná okna. Tím by se ušetřila zhruba polovina nákladů. Bohužel takovéto investice měly být provedeny již dávno a ne naprosto v rozporu z realitou, možnostmi a schopnostmi naší radnice věčně očekávat, že nám spadnou peníze z nebes na nové Agua centrum(jehož projekt za několik milionů zůstal v šuplíku).

Takovými nedostatky bohužel trpí i ostatní sportoviště a je bohužel nutno říci, že v okolních městech je situace naprosto jiná, stačí si jen zajed do Krnova. Proč tam to jde ?

Dalším problémem je Zimní stadion. Je až s podivem, že takové malé městečko jako Horní Benešov již zakrylo stadion střechou , nemluvě o Krnově a u nás to zase nejde. Co brání tomu, aby byla ledová plocha zakryta alespoň pomocí ověřené finské technologie plachtou tak jako v Horním Benešově ? Brání tomu především neschopnost bruntálské radnice kde se kumulují finanční problémy. Další zastupitelstvo to bude mít bohužel ještě složitější, neboť bude problém se splácením případných dalších potřebných úvěrů.

Můžeme se dále ptát co se sportovní halou, která není ani zkolaudována. Všechno jsou to dluhy s minulosti

Co fotbalový stadion . I tam je potřeba spoustu věcí opravit a zrekonstruovat.

Chybu opět vidíme v systému hospodaření. V neprůhledném účetnictví nespolehlivostí lidí, kteří mnohdy mají na svědomí špatné hospodaření, chybějící důsledná kontrola.

Jsme rozhodnuti pokud od Vás vážení voliči dostaneme mandát, všechny tyto negativní okolnosti kolem sportovišť radikálně změnit a uvést tyto věci na správnou míru.


Politické hnutí NEZÁVISLÍ(NEZ)